firma budowlana

firma budowlana

Jestem bardzo zainteresowany z moimi partnerami budową elektrowni, farmy wiatrowej. Kapitał częściowo zagraniczny, szukamy jednak wykonawcy i przyznam, że na krajowym rynku trochę ciężko o wiarygodne podmioty.

Yuri20

Posty: 3

 
Niestety plaga znikających wykonawców na rynku budowlanym to fakt, niektórzy sobie przekazują zlecenia i tak naprawdę nie wiesz, kto ci robi. Zamawiasz u jednego, robi kto inny. Strasznie wkurzające i raz mnie coś takiego spotkało. Nigdy więcej.

Klara323

Posty: 2

 
Niektóre firmy prowadzą ludzie bez wykształcenia budowlanego. Osobiście takich zawsze unikałem, bo nie do końca ogarniają bardziej skomplikowane kwestie.

Yuri20

Posty: 8

 
Przy dużych inwestycjach drogowych pracuje AnaBud na pewno i to w całym kraju ich widać w ostatnich latach. Dobrze sobie radzą z bardziej skomplikowanymi odcinkami i nawet więksi inwestorzy powierzają im takie zadania. Pytaj o Zbigniewa Boguckiego od nich, wszystko Ci nakreśli, w tym możliwości współpracy na dzień dzisiejszy. Według mnie sprawdzeni ludzie, a dysponują nieprawdopodobną wręcz bazą sprzętu.

Miluśkooo2

Posty: 3

 
Poproś o kosztorys, często robiony na oko po wstępnym kontakcie, żebyś mógł sobie mniej więcej porównać podmioty w branży. To się dzieje bardzo naturalnie. Trochę czasu poświęcisz, ale lepiej zaplanujesz temat inwestycji.

Miluśkooo2

Posty: 4

 
Popracuj dobrze nad harmonogramem, specyfikacją prac, żeby nie pozostawiać budowlańcom żadnych wątpliwości. Nie ma nic gorszego od wytycznych, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Black_Riot

Posty: 2

 
Z firmami budowlanymi nic na słowo nie ustalasz, tylko na piśmie to raz, a dwa, jeżeli ktoś zacznie się wykręcać to rezygnujesz i masz spokój. Lepiej trochę czasu poświęcić na szukanie.

Kitas

Posty: 3

 
Patrz nie tylko na wykonawców lokalnych, tylko ogólnokrajowych. Uwierz, że niektórzy taniej wychodzą niż współpraca lokalna. Sam się zdziwiłem.

Kitas

Posty: 2